Liikennejärjestelyt

Anna palautetta kaupungille

Triplaan liittyvät liikennejärjestelyt, YIT
Aapo Urjanheimo, puh. 050 538 8012

Rakennusvirasto
Elina Airaksinen, tarkastaja, puh. 09 310 39431, elina.airaksinen (at) hel.fi
Markku Riekko, projektinjohtaja, puh. 09 310 39 900, markku.riekko (at) hel.fi
 

Pasilan kehittämisen kaari ja kokonaisuus

Niina Puumalainen, projektinjohtaja, kaupunginkanslia, puh. 310 25475, niina.puumalainen (at) hel.fi

 

Pasilan keskustan kaavoitus

Dan Mollgren, arkkitehti, kaupunkisuunnitteluvirasto, puh. 040 336 1507, dan.mollgren (at) hel.fi

 

Tripla-keskus

Tapio Salo, hankejohtaja, YIT, puh. 050 505 2608, tapio.salo (at) yit.fi

 

Valtio maanomistajana

Antti Kari, johtava asiantuntija, Senaatti-kiinteistöt, puh. 0205 811 749, antti.kari (at) senaatti.fi ja Sini Kössi, lakimies, puh. 0205 811 223, sini.kossi (at) senaatti.fi

 

Pilaantuneet maat

Johanna Hytönen, ympäristöinsinööri, kiinteistövirasto, puh. 050 587 2930, johanna.hytonen (at) hel.fi

 

Liikennehankkeet

Liikennevirasto, läntinen lisäraide
Jarmo Nirhamo, projektipäällikkö, puh. 0295 34 3596, jarmo.nirhamo (at) liikennevirasto.fi

Joukkoliikennesuunnitelmat
Arto Siitonen, liikennesuunnittelija, puh. 040 334 2597, arto.siitonen (at) hsl.fi

HKL
Joukkoliikenteen toteutus: Artturi Lähdetie, kehittämispäällikkö, puh. 040 673 1602, artturi.lahdetie (at) hel.fi

 

Pasilan viestintä

Helsingin kaupunki

Sirpa Jyrkänne, viestintäpäällikkö, kaupunginkanslia, puh. 040 334 7054, sirpa.jyrkanne (at) hel.fi

Heikki Mäntymäki, viestintäpäällikkö, kaupunkisuunnitteluvirasto, puh. 050 413 1729, heikki.mantymaki (at) hel.fi

Maria von Knorring, viestintäpäällikkö, rakennusvirasto, puh. 040 139 2790, maria.vonknorring (at) hel.fi

Virve Kuusi, viestintäpäällikkö, kiinteistövirasto, puh. 040 334 0627, virve.kuusi (at) hel.fi

Elina Maunuksela, viestintäpäällikkö, HKL, puh. 050 412 1941, elina.maunuksela (at) hel.fi

Anne Hämäläinen, tiedottaja, kaupunginkanslia, puh. 040 849 6065, anne.hamalainen (at) hel.fi

Senaatti-kiinteistöt

Outi Tarkka, viestintäpäällikkö, Senaatti-kiinteistöt, puh. 040 579 4779, outi.tarkka (at) senaatti.fi

YIT

Heidi Kauppinen, viestintäpäällikkö, YIT, puh. 040 574 3170, heidi.kauppinen (at) yit.fi

Liikennevirasto

Hanna Ackley, Liikennevirasto, viestintäpäällikkö, puh. 040 820 9716, hanna.ackley (at) liikennevirasto.fi

HSL

Johannes Laitila, tiedottaja, HSL, puh. 050 414 0111, johannes.laitila (at) hsl.fi

 

Tilaa uutiskirje

Uusi Pasila -uutiskirjeestä saat tietoa Pasilan rakentumisesta.

Selaa uutiskirjearkistoa osoitteessa uutiskirjeet.hel.fi