Pasilan kehittämisen kokonaisuus

Helsingin kaupunki, kaupunginkanslia
Päivi Ahlroos, projektinjohtaja, puh. 09 310 23661, paivi.ahlroos (at) hel.fi

Liikennejärjestelyt

Anna palautetta kaupungille

Triplaan liittyvät liikennejärjestelyt, YIT
Aapo Urjanheimo, puh. 050 538 8012

Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
Harri Verkamo, projektinjohtaja, puh. 09 310 37127, harri.verkamo (at) hel.fi

Pasilan keskustan kaavoitus

Anna-Maija Sohn, arkkitehti, kaupunkiympäristön toimiala, puh. 09 310 37448, anna-maija.sohn (at) hel.fi

Tripla-keskus

Tapio Salo, hankejohtaja, YIT, puh. 050 505 2608, tapio.salo (at) yit.fi

Valtio maanomistajana

Leena Palokangas, kiinteistökehityspäällikkö, Senaatti-kiinteistöt, puh. 050 308 9158, leena.palokangas (at) senaatti.fi

Pilaantuneet maat

Johanna Hytönen, ympäristöinsinööri, kiinteistövirasto, puh. 050 587 2930, johanna.hytonen (at) hel.fi

Liikennehankkeet

Liikennevirasto, läntinen lisäraide
Jarmo Nirhamo, projektipäällikkö, puh. 0295 34 3596, jarmo.nirhamo (at) liikennevirasto.fi

Joukkoliikennesuunnitelmat
Arto Siitonen, liikennesuunnittelija, puh. 040 334 2597, arto.siitonen (at) hsl.fi

HKL
Joukkoliikenteen toteutus: Artturi Lähdetie, kehittämispäällikkö, puh. 040 673 1602, artturi.lahdetie (at) hel.fi

Viestintä

Helsingin kaupunki

Heikki Mäntymäki, viestintäpäällikkö, kaupunkiympäristön toimiala, puh. 050 413 1729, heikki.mantymaki (at) hel.fi

Elina Maunuksela, viestintäpäällikkö, HKL, puh. 050 412 1941, elina.maunuksela (at) hel.fi

Senaatti-kiinteistöt

Andreas Ylijärvi, markkinointipäällikkö, Senaatti-kiinteistöt, puh. 040 050 2560, andreas.ylijarvi (at) senaatti.fi

YIT

Heidi Kauppinen, viestintäpäällikkö - Hankeviestintä, puh. 040 574 3170, heidi.kauppinen (at) yit.fi

Joonas Rinkinen, viestinnän asiantuntija - Trigoni, puh. 050 581 0737, joonas.rinkinen (at) yit.fi

Liikennevirasto

Hanna Ackley, Liikennevirasto, viestintäpäällikkö, puh. 040 820 9716, hanna.ackley (at) liikennevirasto.fi

HSL

Johannes Laitila, tiedottaja, HSL, puh. 050 414 0111, johannes.laitila (at) hsl.fi

Tilaa uutiskirje

Uusi Pasila -uutiskirjeestä saat tietoa Pasilan rakentumisesta.